روز جهانی دوست خوب96|روز دوست چه روزی است|تاریخ روز دوستی

ساخت وبلاگ
چکیده : لینک کانال تلگرام انشا و گام به گام کتاب کلیک کنید@enshay20 این روز برای بزرگ‌داشت دوس... با عنوان : روز جهانی دوست خوب96|روز دوست چه روزی است|تاریخ روز دوستی بخوانید :

لینک کانال تلگرام انشا و گام به گام کتاب کلیک کنید@enshay20


این روز برای بزرگ‌داشت دوستی‌ها نام‌گذاری شده است. سال‌ها بود که چنین روزی در بیشتر کشورهای آمریکای جنوبی و به خصوص پاراگوئه، جشن گرفته می‌شد، تا این که در سال 1958 برگزاری روز جهانی دوستی پیشنهاد شد.

سال2011، سازمان ملل متحد با هدف گسترش دوستی میان مردم، کشورها، و فرهنگ‌های مختلف، روز 30 جولای را به نام روز جهانی دوستی معرفی کرد تا پلی باشد برای ابقای صلح و دوستی میان جوامع مختلف. سازمان ملل از جوانان می‌خواهد تا به عنوان آینده‌سازان جهان در بزرگ‌داشت این روز شرکت کرده و با برپایی فعالیت‌های مختلف، فرهنگ‌های متفاوت را به نمایش گذاشته و باعث احترام و درک تنوع نژادی در سراسر جهان شوند.

تاریخچه
پیش از سازمان ملل متحد، اولین بار، جویس هال، موسس کارت‌های تبریک هالمارک در سال 1930، روز 2 آگوست را به عنوان روز دوستی معرفی کرد تا مردم بتوانند با ارسال کارت تبریک، مراتب دوستی خود را به یکدیگر ابراز کنند. سپس در سال 1998، نین عنان   همسر کوفی عنان)، دبیر کل سازمان ملل متحد، شخصیت کارتونی وینی پوه را به عنوان سفیر دوستی در جهان، معرفی کرد. این مناسبت با همکاری سازمان ملل و شرکت دیزنی و به میزبانی کتی لی گیفورد ) برگزار شد.
بسیاری از دوستان در این روز برای یکدیگر هدیه و کارت ارسال می‌کنند. دستبندهای دوستی در هند، نپال، بنگلادش و بخشی از آمریکای جنوبی طرفدارهای زیادی دارد. با گسترش شبکه‌های اجتماعی، بسیاری از افراد این روز را به صورت آنلاین جشن می‌گیرند. در حال حاضر، روز دوستی در جهان به جای 30 جولای، بیشتر 2 آگوست برگزار می‌شود. با این حال، 27 جولای سال 2011، طی شصتمین جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، 30 جولای به عنوان روز جهانی دوستی، نام‌گذاری شد.
نخستین بار فکر تعیین روز جهانی دوستی در 20 جولای 1958 توسط دکتر ریمون آرتمیو برات‌خو ()، در جلسه شامی که با دوستانش در پورتو پیناسکو )، شهری در 200 مایلی شمال پاراگوئه داشت، مطرح شد.
از این جلسه شام، روز جهانی دوستی، زاده شد. این روز با هدف گسترش دوستی در میان کل افراد جهان، بدون در نظر گرفتن رنگ، نژاد، و مذهب، پایه‌ریزی شده است. از آن تاریخ به بعد، 30 ژوئیه در پاراگوئه، به عنوان روز دوستی مشخص شد و توسط بسیاری دیگر از کشورهای جهان نیز پذیرفته شد.
سپس طی رایزنی‌های زیادی که با سازمان ملل متحد صورت گرفت، در تاریخ 20 می، دبیر کل سازمان ملل تصمیم گرفت تا روز 30 جولای را به عنوان روز جهانی دوستی معرفی کند؛ و از تمام کشورهای عضو خود نیز خواست که طبق فرهنگ و رسوم کشور خود، این روز را برگزار کنند.


برچسب‌ها: تاریخ روز دوستی , هفته جهانی رفاقت , روز جهانی دوست مبارک , روز جهانی دوست خوب چه روزیه , روز جهانی بهترین دوست

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوم آذر ۱۳۹۶ساعت 19:3&nbsp توسط انشا و نویسندگی  | 


انشا فرهنگ بومی ایران96|فرهنگ ایرانی چیست|تحقیق فرهنگتحقیق در مورد فرهنگ بومی ایران...
ما را در سایت انشا فرهنگ بومی ایران96|فرهنگ ایرانی چیست|تحقیق فرهنگتحقیق در مورد فرهنگ بومی ایران دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 15 تاريخ : چهارشنبه 29 آذر 1396 ساعت: 1:31